fbpx

LIMBAŽU FILIĀLE

Mopēds – divriteņu vai trīsriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3  vai kura maksimālā jauda nepārsniedz 4 kW  un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 25 km/h, bet nepārsniedz 45 km/h, kā arī četrriteņu mehāniskais transportlīdzeklis, kura pašmasa nepārsniedz 350 kilogramus , motora darba tilpums nepārsniedz 50 km3 vai kura maksimālā jauda nepārsniedz 4 kW  un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 45 km/h.
Tiesības kārtot eksāmenu mopēda vadītāja apliecības iegūšanai ir no 14 gadu vecuma. 

CENAS

Teorijas apmācība ir 15 akadēmiskās stundas (45 min) jeb 3 moduļi

Vienas nodarbības ilgums – 45 min.

Praktisko nodarbību daudzums ir individuāli no katra pretendenta.

Vadīšanas mācību atļauja € 6.16

Teorijas eksāmens € 9.06

Praktiskās vadīšanas eksāmens ar savu transportlīdzekli  € 39.14

Vadītāja apliecība € 22.05

Autoskolas transportlīdzekļa nodrošināšana uz eksāmenu  € 25.00

AM kategorijas vadītāja apliecības iegūšanai apmācība autoskolā nav obligāta, šo transportlīdzekļu vadīšanai nepieciešamās zināšanas un iemaņas var apgūt pašmācības ceļā.

AM kategorijas vadītāja apliecību CSDD ir iespējams saņemt pēc teorētiskā eksāmena (jautājumu skaits eksāmenā – 20) un vadīšanas eksāmena nokārtošanas.

Minimālās prasības pretendenta ekipējumam: aizsargķivere, cimdi,  slēgts apģērbs un atbilstoši apavi.

Obligāta medicīniskā apskate – psihologa un narkologa atzinums, ka topošā mopēdista veselības stāvoklis ir pietiekami labs, lai vadītu mopēdu.

Medicīniskā pārbaude ir jāveic personām, kuras ir uzsākušas mācības autoskolā, kā arī tām, kuras pagarina autovadītāja apliecības termiņu. 

AM KATEGORIJAS TEORĒTISKĀ APMĀCĪBA 

  • Kursa beigās nav jākārto skolas teorijas eksāmens
  • Pēc noklausīta teorijas apmācības kursa, jādodas nokārtot CSDD teorijas eksāmenu

AM KATEGORIJAS PRAKTISKĀ APMĀCĪBA

  • Pirms uzsākat praktiskās braukšanas apmācību, Jums ir jādodas uz CSDD izņemt mācību braukšanas atļauju (baltās tiesības)
  • Braukšanas nodarbību skaits būs atkarīgs no praktisko iemaņu līmeņa. 
  • Par braukšanas nodarbību norisi un grafiku Jūs vienosieties individuāli ar instruktoru
  • Kad būsiet apguvis braukšanas iemaņas figūru laukumā un ceļu satiksmē, tad varēsiet kārtot CSDD mopēda braukšanas eksāmenu – pēc tā sekmīgas nokārtošanas tiek iegūta AM vadītāja apliecība.
  • Transportlīdzekli nodarbībām nodrošina instruktors vai ar savu transportu.

Mopēds, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3, bet ceļu satiksmē pieļaujamais braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/h.

Mopēda tiesības var iegūt sākot no 14 gadu vecuma.

Lai iegūtu mopēda jeb motorollera tiesības, CSDD jānokārto teorētiskais un vadīšanas eksāmens. Teorētiskajā eksāmenā jāatbild uz 20 jautājumiem. Eksāmens ir nokārtots, ja nepareizo atbilžu skaits nepārsniedz 2 kļūdas. Vadīšanas eksāmenā pārbauda pretendenta braukšanas iemaņas figūru izpildē un satiksmē. Braukšanas eksāmenu kārto, laika periodā, no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim.

Transportlīdzekļa vadītājam, kuram ir tiesības vadīt A, B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, Latvijā atļauts vadīt arī mopēdus jeb AM kategorijas transportlīdzekļus.

PIETEIKTIES

Pieteikuma forma - Limbaži (#9)

*Sīkāka informācija pieejama klātienē.